Jury Panel
Open Category
Amy Chin
Jacqueline Liu
Open Category (Pre-selection)
Nicole Chan
Nose Chan
Chan Tsz-wan
Youth Category
Adam Wong
Cheuk Cheung
Lo Chun-yip
Animation Category
Kong Kee
Lo Che-ying
Ho Ka-ho
Media Art Category
Bryan Chung
Ip Yuk-yiu
Samson Young
Asian New Force Category
Kuo Ming-jung
Felix Tsang
Asian New Force Category (Pre-selection)
Didi Wu
Cheng Chuen-wai
Eric Hui
Open Category
Mary Wong
Ruby Yang
Ernest Chan Chi-wa
Eric Poon
Kwan Pun-leung
Open Category (Pre-selection)
Nose Chan
Gary Tang
Kiki Ho
Youth Category
Adam Wong
Lee Cheuk-pan
Lo Chun-yip
Tsang Tsui-shan
Chui Tien-you
Animation Category
Lo Che-ying
Tsui Ka-hei
Henri Wong
Mak Shing-fung
Matt Abbiss
Media Art Category
Bryan Chung
Ip Yuk-yiu
Tamás Waliczky
Kingsley Ng
Joseph Cutts
Takahashi Mizuki
Asian New Force Category
Yamashita Nobuhiro
Boo Junfeng
Simon Chung
Joyce Yang
Ying Liang
Asian New Force Category (Pre-selection)
Didi Wu
Cheung Tit-leung
Cheng Chuen-wai
Eric Hui
Open Category
Ying Liang
Adrian Chow
Candace Chong
O Sing-pui
Stanley Kwan
Open Category (Pre-selection)
Gary Tang
Nose Chan
Lai Yan-chi Mo
Youth Category
Wong Chun
Adam Wong
Amos Why
Andrew Choi
May Fung
Serrini
Animation Category
Lo Che-ying
Ulrich Wegenast
Liu Jian
Yu Ka-ho
Peter Ng
Tsui Ka-hei
Media Art Category
Bryan Chung
Ip Yuk-yiu
Minoru Hatanaka
Orlean Lai
Yang Yeung
Ng Tsz-kwan
Tamás Waliczky
Asian New Force Category
Vincent Chui
Joyce Yang
Simon Chung
Yang Li-chou
Rita Wong
Asian New Force Category (Pre-selection)
Cheung Tit-leung
Cheng Chuen-wai
Eric Hui
Open Category
Fruit Chan
Winnie Tsang
Adrian Chow
Mary Wong
Chan Hing-kai
Open Category Pre-selection Panel
Nose Chan
Gary Tang
Chang Yuk-mui Gispy
Youth Category
Adam Wong
Wong Chun
Andrew Choi
6@RubberBand
Tsang Tsui-shan
Anthony Fung
Animation Category
Lo Che-ying
Elphonso Lam
Tamás Waliczky
Wong Ying
Victor Wong
Yu Ka-ho
Media Art Category
Bryan Chung
Ip Yuk-yiu
Ulanda Blair
Gao Shiqiang
Yutaka Yano
Roland Yu
Asian New Force Category
Patrick Suen
Vincent Chui
Ying Liang
Tom Lin
Ellen Kim
Asian New Force Pre-selection Panel
Cheng Chuen-wai
Cheung Tit-leung
Eric Hui
Open Category
Lee Yee
Linda Chiu-han Lai
Patrick Suen
Lawrence Lau
Saville Chan
Tsang Tsui-Shan
Yau Nai-hoi
Open Category Pre-selection Panel
Nose Chan
Gary Tang
Tsang Tsui-Shan
Youth Category
Adam Wong
Adrian Chow
Chan Wing-chiu
Lau Ho-leung
Kit Hung
Animation Category
Lo Che-ying
Welby Chung
Eddy Hui
Mandy Tsang
Siuhak
Media Art Category
Bryan Chung
Ip Yuk-yiu
Ying Kwok
Ng Tsz-Kwan
Kristina Maurer
Sarah Lee
Asian New Force Category
Ernest Chan
Katherine Lee
Edith Chiu
Shen Ko-shang
Simon Chung
Asian New Force Category Pre-selection Panel
Cheng Chuen-wai
Simon Chung
Eric Hui
Open Category
Nansun Shi
Sylvia Chang
Vincent Chui
Eric Poon
William Cheung
Open Category Pre-selection Panel
Nose Chan
Gary Tang
Tsang Tsui-shan
Youth Category
Adam Wong
Roy Tsui
Adrian Chow
Ruby Yang
Wong Chi-chung
Tony Chun
Animation Category
Yu Ka-ho
Lo Che-ying
Dennis Yeung
Welby Chung
Lam Kee-to
Media Art Category
Bryan Chung
Ip Yuk-yiu
Eve Tam
Erkki Huhtamo
Maurice Benayoun
Ng Tsz-Kwan
Asian New Force Category
Bede Cheng
Ying Liang
Ernest Chan
Lav Diaz
Lim Kah-wai
Asian New Force Category Pre-selection Panel
Simon Chung
Cheng Chuen-wai
Ernest Chan
Open Category
Nansun Shi
Yau Ching
Chang Tieh-chih
Vincent Chui
Mabel Cheung
Youth Category
Adam Wong
arumimihifumi
Eric Poon
Mathew Tang
New Youth Barber Shop
Animation Category
Tamas Waliczky
Justin Wong
Lo Che-ying
Yung Kwok-yin
Dennis Yeung
Media Art Category
Bryan Chung
Yung Ma
Jeffrey Shaw
Harald Kraemer
Ellen Pau
Asian New Force Category
Teresa Kwong
Ernest Chan
Yuni Hadi
Ruby Yang
Ying Liang
Open Category
Felix Chong
Gary Tang
Rachel Zen
Leung Man-tao
Youth Category
Adam Wong Sau-ping
Adrian Chow
Heiward Mak
Candace Chong
Ong Yi Hing
Animation Category
Yu Ka-ho
Justin Wong
Lo Che-ying
Alice Mak
Andrew Chen
Interactive Media Category
Bryan Chung Wai-ching
Henry Ma
Jane Prophet
Eve Tam
Jason Chiu
Asian New Force Category
Teresa Kwong
Ernest Chan Chi-wa
Chan Wai
Tan Chui-mui
Arvin Chen
Open Category
Ying Liang
Cheung Kwok Ming
Ma Fung Kwok
Long Tin
Felix Chong
Youth Category
Adam Wong
Cheuk Wan Chi
Tsang Tsui Shan
Adrian Chow
Tang Shu Wing
Animation Category
Lo Che Ying
Tamás Waliczky
Siuhak
John Chan
Alice Mak
Interactive Media Category
Chung Wai Ching, Bryan
Hung Keung
Cosmin Costinaş
Jeffrey Shaw
Conor Roche
Asian New Force Category
Clement Cheng
Teresa Kwong
Raymond Red
Shek Kei
Kawase Naomi
Open Category
Esther CHEUNG
HUI On-wah, Ann
Teddy Robin
Lorna TEE
Peter WONG
Anthony WONG
Youth Category
Clement CHENG
CHEUK Wan-chi
Ger CHOI
Kit HUNG
Adam WONG
Animation Category
Felix lP
LO Che-ying
Tamás WALICZKY
Eddy WONG
YU Ka-ho
Interactive Media Category
Bryan CHUNG
Sarah KENDERDINE
IP Yuk-yiu
NG Tsz-Kwan
Lars NITTVE
Asian New Force Category
LAM Kee-to, Jason
Royston TAN
Jacqueline LIU
Teresa KWONG
Raymond PHATHANAVIRANGOON
LEE Ping-bin, Mark
Open Category
HUI On Wah, Ann
IP Yuk-Yiu
SHEK Kei
Lorna TEE
Vernie YEUNG
Youth Category
CHAN Wing-chiu
Kit HUNG
Adam WONG
Heiward MAK
Chu Fun
Animation Category
LAM Kee-to
Patrick LIN
LO Che-ying
Gabriel PANG
Toe YUEN
Interactive Media Category
Bryan CHUNG
Winnie FU
Endy FUNG
Jamsen LAW
Scott HESSELS
Ryusuke ITO
Asian New Force Category
Hitomi HASEGAWA
Teresa KWONG
Maggie LEE
Aruna VASUDEV
CHENG Hsiao-tse
Open Category
CHAN Wai
LAW Kar
Percy FUNG
PANG Ho-cheung
WONG Ain-ling
Youth Category
CHAN Wing-chiu
Derek KWOK
O Sing-pui
Bottle SHIU
Adam WONG
Animation Category
LAM Kee-to
LO Che-ying
Felix IP
WONG Ying
tamshui:\
Interactive Media Category
Bryan CHUNG
Endy FUNG
May FUNG
Linda LAI
Jamsen LAW
Asian New Force Category
Winnie FU
FUNG Ka-ming
HO Yuhang
Teresa KWONG
Mary STEPHEN
Open Category
FUNG Ka-ming
Oxide PANG
Adam WONG
WONG Yan-kwai, Yank
Eric K.W. MA
Youth Category
CHAN Pikyu
CHAN Wai
CHAN Wing-chiu
Juno MAK
John WONG
Animation Category
Percy FUNG
Felix IP
LO Che-ying
Alan WAN
WONG Ying
Interactive Media Category
Frederic LICHTENSTEIN
Kwan NG
Winnie FU
Jamsen LAW
Bryan CHUNG
Asian New Force Category
CHOW Keung
Teresa KWONG
Linda LAI
PARK Kiyong
LOU Ye
Open Category
Anothermountainman (Stanley WONG)
Philip LEE
Herman YAU
Elaine CHOW
Anson MAK
Youth Category
Chet LAM
Karena LAM
CHAN Pikyu
Patrick KONG
POON Tat-pui, Eric
Animation Category